1x18 *

19. února 2014 v 22:36 | Andee Waiss |  Story of...
Ahojky kočky, tohle bylo maximálně neplánované, ovšem vnutil mi to snad osud, protože přesně jak jsem psala už v minulém článku, mrkněte pěkně do kalendáře kdopak dnes slaví svátek... řekla bych, že mu za vás A. dá... pusu, ale teď ještě ne :-)
Nová kapitola ale není díky datu v kalendáři, to už se totiž občas tak stává, ale jak jsem vám u předminulé slibovala něco spešl, teď na to přišel čas (do háje, já už zveřejňuju něco co mělo být přespříští týden... za 2 týdny pauzy byste mě zabily... xD), takže mu Andee naděluje kapitolu z jeho pohledu... a vy jí možná pochopíte leccos z minulosti i důvody přítomnosti :-) Nicméně je to jako všechny mé mezipohledy krátké xPNemělo mě to tak naštvat ani vytočit. Na to ji znám už dost dlouho, ačkoli stejnou dobu, kterou ona pokládá za příliš krátkou na možné pokročení vpřed. No… možná o něco déle. Z mnoha zkušeností vím, že nejlepší obrázek si o lidech uděláte, když je pozorujete a oni o tom nevědí. Nic nepředstírají, do ničeho se nestylizují. Lidi jsou obecně všichni tak stejní, že bych to ani nemusel dělat, ale konkrétně u Andy jsem se přesvědčil o opaku. Vždycky mě něčím překvapí, ať už to bylo tehdy, když utekla a bloudila lesem, kam by se nikdo normální v noci neodvážil, nebo ten její deník a naivní představa, že o něm nevím. V podstatě jsem jí posedlý. Zní to lépe než zamilovanost, kterou jsem si už hodně dávno zakázal a ani by to vhodně nevystihovala. Ovšem udivovalo mě, že to nepoznala ona. Nebo tomu nevěřila.
Sakra, jak seš starej tak seš pitomej! Mluvíš jak čtrnáctiletej puberťák…
Natáhnu se po prvním časopise, který na stolku objevím a po otočení první stránky jím mrštím o zeď. Katalog hadříků. Kdyby to jen trochu šlo, tak tu pitomou ségru zabiju. Od tý doby co se vrátila mi obrátila všechno vzhůru nohama. A od tý doby mi to začínalo krachovat s Andy. Měla z Vanessy neopodstatněný mindráky, jako ostatně všechny holky, s nimiž jsem to náhodou myslel vážněji - tedy na dýl než na víkend - a setkaly se někdy s mojí sestřičkou. Samozřejmě je svým způsobem kus, jenže když nic jinýho, proč ty holky žárlivý neuklidní aspoň fakt, že jsme pokrevně spřízněni a tím se vylučují jakákoli jiná spojení?!
Bordel by mi tu ale dělat nemusela.
"Vanesso!" zařval jsem na ni.
Přiklapala na vysokých botách které nesundávala ani na doma. Nedělal jsem si iluze o jejich příjemnosti a praktičnosti, ale Ness to brala jinak a i kdyby, podle toho, co tu předvádí na ně musí být zvyklá. "Co zas chceš? Nejsem tvoje služka, takže jestli něco potřebuješ podat, máš nohy. Mimochodem kde máš tu… jak se jmenuje…" dávala najevo pohrdání vyplývající už z faktu, že se ani nenamáhala uložit si do paměti Její jméno. Ještě že takhle namyšlený nejsou všechny krásný holky, lidstvo by vyhynulo.
"Můžeš hádat. A služku mi dělat nemusíš, stačí když mi nebudeš ztrácet věci v tý tvý záplavě pipka časáků. Ještě Bravíčko a budeš to mít komplet," vyštěknu na ni vztekle. Andy…
"Další cos pustil k vodě?" zasměje se zvonivým hláskem. "Že se ptám, jiná možnost není," To by ses divila… "Jestli sháníš Playboye, viděla jsem ho v koupelně," ušklíbne se, a navíc kecá, Playboy je časák pro nadržený puberťáky co holku neviděli ani z dálky, což je můj pravý opak.
"Nepustil," zuřím.
"Mě je to beztak jedno. Hlavně nikomu nic nevykecávej a…" Vypnul jsem příjem. Ach, rodinné tajemství. Vanessu pekelně štvalo, že to Andy věděla, jakkoli jsem ji přesvědčoval, že nic nevykecá. Vím to. Neřekne to ani teď. Navíc neví všechno. To je jediný důvod, proč jsem rád, že to skončilo. Přitom jsem myslel, že zrovna jí to řeknu. Že zrovna ona to pochopí a přijme. A nakonec se to vyřešilo za mě. A možná líp. Ačkoli… Vím, že se trápí a tím víc mě štve ta scéna druhý den. Sám sebe nechápu. To, že po odmítnutí následoval rozchod, byl můj obyčejný model, ovšem překvapilo mě, co to udělalo se mnou. Nebylo mi to ukradený.
"Neví to, ačkoli by možná měla. Z více důvodů," poznamenal jsem, nečekajíc, že Ness cokoli společného s Andy uzná za hodné odpovědi.
"Je tu snad ještě někdo? Známe ho?" děsila se sestřička jako obvykle o sebe. Čím méně s tímhle měla společného, tím lépe pro ni i její okolí. Snášela tyhle věci s okázalou neochotou.
Popsal jsem jí ho a sledoval, jak se pokouší vyvíjet nějakou mozkovou činnost procházením všech tváří naší minulosti. "Nějakou dobu to předpokládám. Šel jsem po něm na jedný akci, ale měl tu drzost se objevit i tady, promenádovat se nám tu před očima a zanechávat za sebou problémy. Tam to ale byl klasický scénář. Zblbnout dav, rozpoutat chaos v němž si nikdo ničeho nevšimne..."
Dlouho neodpovídala. A zpětně bych radši, kdyby neodpověděla vůbec, než od ní slyšet takovouhle odpověď. "Známe ho. Vzpomínej, ty idiote. A začni Kasandrou," zavrčela.
Vážně jsem nechtěl vzpomínat na Kasandru. Budilo to pocity, které jsem až donedávna pohřbil a teď se o to musel pokoušet znova s Andy. První osudová blondýnka, možná až moc podobná té současné. První úplně. A takové nejvíc zamávají pohledem na život. To je pak trochu blbý, že to dopadlo tak, jak to dopadlo.
Vanesse ale nešlo o mou soukromou zpověď hříchů, takže jsem se vrátil k souvislosti Kasandry a současného tématu. "Taky už myslím, že mi to došlo." Nejspíš budu muset brzy přistoupit k jistým nouzovým opatřením.
Sestra tím považovala rozhovor za uzavřený a radši mizela ke svým konvenčním svatebním povinnostem, než se dozví něco dalšího, takže jsem vzápětí zaslechl z opačné strany domu její nadávání, zatímco vzpomínala, kde náš drahý společný bratřík právě trvale pobývá, protože na to, aby bydlel, by jeho příbytek musel dosahovat minimálně čtvrté cenové úrovně a to většinou nehrozí. Rozesílala pozvánky na událost století. Přemýšlel jsem, jestli Jí mám pozvat. Jako usmíření, nebo jen tak, když už tam budou všichni. Hrát si na staré dobré známé a v duchu po ní toužit k zbláznění a představovat si… Blbost. Ublížilo by jí to.
Ale přesto jsem věděl, že to nakonec stejně udělám.
A že přijde.
 


Komentáře

1 Kubi Kubi | Web | 20. února 2014 v 15:50 | Reagovat

Sakra... zas na to ted nemám čas:/ Ale brzy přečtu a zase okomentuji!:)

2 Kubi Kubi | Web | 20. února 2014 v 16:00 | Reagovat

A stejně jsem to přečetla! xD Wow.. to bude ještě dost zajímavé!:)

3 s. s. | Web | 20. února 2014 v 16:03 | Reagovat

Říkala jsem si, jestli mu k svátku napíšeš, vzpomněla jsem si totiž, když jsem viděla jméno na Seznamu :D Ale tohle, Tohle, TOHLE?! to úplně mává s tim, co jsem si ani nemyslela? teď nevim co si myslet? já vůbec nevim, co to je, to co by rád Andy řekla, apod... Štveš mě, že to nevim! :D :D Ale chudák Patrik :/ S Kasandrou to bylo špatný? zajímá mě všechno! :D A Ness bych asi jednu vlepila, za to její chování -.-

4 s. s. | Web | 20. února 2014 v 16:04 | Reagovat

*Co by rád Andy řekl :D Tak šup sem s další kapitolou. A ano, za dva tejdny bez bychom tě určitě chtěly zabít! :D

5 M. M. | Web | 20. února 2014 v 16:23 | Reagovat

To jak o sobě a lidech ze začátku mluví me překvapilo.Ale možná je to tím,že v tom hledám někde to nadpřirozeno :D
Takže Andy šatičky nakonec využije :)

6 s. s. | Web | 20. února 2014 v 16:35 | Reagovat

Ahááá, k tomu ten obrázek byl :) Ttj :D Myslela jsem si, že skoro celou věc o rodině Andy ví, jakože ví to nejhorší, o bráchovi apod..ale ne, že je ještě něco, čeho se děsí i Ness. já vim, že v nejlepším se má končit, ale to nesnášim :D

7 M. M. | Web | 20. února 2014 v 16:52 | Reagovat

Takže je tam naznak nadpřirozena? :D Sakra už jsem dlouho nečetla nějakou fantasy knížku,takže mě žadný možnosti nenapadají :D

8 M. M. | Web | 20. února 2014 v 18:39 | Reagovat

Jillian jsem nezkoušela :D já ji moc nemusím,párkrát jsem od ní cvičila six weeks six pack a nebavilo mě to :D
Já koukám na první díl game of thrones a vůbec nevím co od toho čekat,ale možná by se ti to mohlo líbit :D

9 Adele Adele | Web | 20. února 2014 v 19:36 | Reagovat

Dva týdny pauzy se ani neopovažuj navrhovat!!! Chceš mě zabít?! Už tak mě drásá, že musím číst po takových kouskách a ne to rovnou zhltnout celej díl za jeden večer ;D
Tohle mě neuvěřitelně zaujalo, líbí se mi, že tam dáváš i jiné pohledy (tak to někdy dělám i já :3). Tak už Patrika trochu chápu - podle mě je to arogantní děvkař, který ještě nepoznal pravou lásku (teda, něco se tam zmiňoval o jakési "první", která byla podobná Andy, ale asi se NĚCO stalo, jelikož už spolu nejsou), ale ta láska k Andy ho změnila a nemůže na ní zapomenout.
Po odmítnutí nastal rozchod jako obvykle?! Arogantní kretén! :D Ne, tak on je takové komplikovanější povahy, samozřejmě, prostě dělal to, na co byl zvyklý, ačkoli mě to v případě Andy překvapilo... a kdy se už sakra daj dohromady?! -__- proč mě tak trápíš?! :P

Jinak jsem koukala i na ty předchozí obrázky... hm, ta líbačka v autě mi pěkně ilustrovala děj :) Ale co se jí ten kretén diví, že to nechce na předním sedadle auta, ke všemu poprvé?! Áchjo... to je tak deprimující...

10 M. M. | Web | 20. února 2014 v 19:37 | Reagovat

tak já si ho někdy pustím :)
no bylo mi to doporučováno ze všech stran :) viděla jsem první díl a vypadá to zajímavě

11 Andie Andie | Web | 21. února 2014 v 6:26 | Reagovat

je to hezky napsané z Patrikova pohledu :)
jak jsem pochopila, vždycky to byl spíš děvkař, co měl holky na jednu noc, je pěkné, že Andy ho skoro dokázala změnit a v budoucnu dokáže úplně :)
a furt tam vidím něco nadpřirozeného, sakra, asi už jsem moc paranoidní :D

12 wildbabe wildbabe | Web | 28. února 2014 v 20:31 | Reagovat

No to teda ne.. oni dva prostě nemůžou skončit. to neberu!, na to nehraju! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama