2x04

10. dubna 2014 v 16:11 | Andee Waiss |  Story of...
Ahojky, tak už vám s tím dám pokoj, po téhle - bude koneckonců krátká; opět Patrikova, opět vzpomínková... příště už vaše klasická A. ;-) ale já už spěchám, takže jen zrekapituluju dnešek - udělala jsem si výlet k doktorce, cestou k ní se neplánovaně setkala s M. a trochu mě pozdržela, pak jsem jela na dvě zbytečné hodiny do školy kde ani nic nedělala a teď mažu reklamovat ten znova rozbitej křáp tablet, jelikož na trénink bez nemocné M. nemůžu abych nebyla za trapku xD
Věděl jsem, že by jí pomohl můj odchod, protože já jsem, na rozdíl od ní, tady mohl chodit jak bylo libo, ale nemohl jsem od ní odejít. Nedokázal, ačkoli oficiální odůvodnění hlásalo hlídání jejího bezpečí. Zabila se jednou, tak proč ne víckrát. Pokaždé je to horší.

Udělal jsem to totiž taky. Chvíli po Kasandře. Prostě si moje změkčilá povaha nedovedla představit život bez ní. Protože už ale byla mrtvá, moji sebevraždu nesledovala a ani jí nezískala život. Měl jsem jí ho dát, ale tehdy jsem to neuměl a pak... Ani jsem nic nevěděl, jen si připadal jak po vypití Redbullu a zároveň nešťastný. Takže mě vážně překvapilo, když jsem se zase probudil. A taky kde.
"Musíš odsud odejít," oznámil mi hned na úvod ten, v jehož sklepě jsme byli. Nikdy jsem ho neviděl, ale připomínal mi Kasandru. Jako všechno, na co jsem se podíval, ačkoli tentokrát ne jen díky zaslepenosti oním nebezpečným citem.
"Vy jste její otec, že?" pochopil jsem.
"Princeznin. Ano. Je mi to líto. Nemohl jsem s tím nic udělat. Ale ty můžeš," překvapil mě. Hned dvakrát, vlastně. Neuměl jsem si představit, co by s tím mohl dělat on a už vůbec co pak já. Věděl jsem jen, že jsem měl být mrtvý a nejsem.
"Dokážu toho dost, ale na oživování nemá ani moje magie. Zemřela z lásky a byla to láska k tobě. Kdybys nemohl udělat to, co nedokážu já, asi bych tě zabil a tentokrát už by ses nevzbudil." Už tehdy jsem nesnášel mluvení v hádankách. Stejně tak vyhrožování.
"Co o tom víte? Jak ji… oživím?" I přes naději mi ta myšlenka přišla neuvěřitelná, takže jsem se ji bál vyslovit.
"To ti nedošlo? Získal jsi její život a hned ho promrhal. Měl jsi jí ho vrátit zpět. Tentokrát by to šlo, protože ji doopravdy miluješ, ale neudělal jsi to. Získej jiný. Odejdi z města, kde tě prohlásili mrtvým, pohraj si s pár děvčaty. Pak se vrať za ní. Nevím, jestli tu tou dobou ještě budu, ale pro případ že ne ti postup vysvětlím rovnou. Musíš ale spěchat, tělo se brzy začne rozkládat a pak nepomůže ani svěcená voda."

"Fajn. Řekni mi všechno. Zabila jsem se a protože to bylo kvůli tobě, telepaticky jsi mě u toho šmíroval a pak si můj život nechal. Proč jsem teda zase tady?" probudila mě Andy z další vzpomínky. Pořád ke mně seděla zády na opačné straně potemnělé místnosti, ale aspoň mluvila. To bylo dobré znamení. "Páni, to zní vážně směšně." Hlavně celou vznešenou ideu shazuješ sarkasmem.
"Vrátil jsem ti život. A nějaký navrch, protože znám tvoji hysterii. Akorát jsem se k tobě nedostal před tvou rodinou a dokonce ani před tím obřadem. To mě mrzí. Mohlas žít normálně."
"Blázníš? Je zázrak že žiju vůbec jakkoli!" Taky fakt. Aspoň napoprvé, než pro vás život přestane mít takovou cenu. "Jak jsi to udělal?"
"Celkem těžko, vzhledem k tomu, že mě celou dobu soucitně šmírovala Míša. Víš, když jsi se zabila, přišel ke mně… něco jako tvůj duch a v polibku mi předal veškerou životní energii. Stejným způsobem jsi ji zase dostala zpět," vysvětlil jsem a zamlčel tu část s podmínkou lásky. Tou svět žije a umírá; stojí a padá. Možná už jí to došlo i tak, už jen tou samotnou skutečností, že tu zase je.
"Jo, něco takovýho se mi zdálo. Bylo to krásný… rozloučila jsem se s tebou a byla smířená…" fantazírovala melancholicky o smrti. Tuhle část skládačky jsem neznal, ale nepřekvapila mě. "Sakra! Míša. Musím… nemůžu. Co jsem to sakra provedla?!" koulely se jí po tvářích slzy. Věděl jsem proč.

Odjel jsem přesně jak říkal. Ačkoli jsem byl morálně proti tomu, co jsem musel udělat, pro Kasandru to zato stálo. Můj život tím koneckonců získal znovu smysl, poté, co jsem byl vlastně mrtvý a neměl nic, co by pohánělo mé zítřky. Trávil jsem je nejzábavnějším způsobem. Tedy pro dnešní já nejzábavnějším, zatímco tehdy mě sžíral pocit nevěry. Od dnešního já mě ovšem dělilo ještě několik smrtí.
Kasandru jsem probudit nestihl. Vrátil jsem se až za rok, ačkoli jsem životy získal o dost rychleji. Tehdy byla doba přece jen slušnější a dívky nadělaly pro větší koniny. Z tehdejšku koneckonců mám nejvíc životů. Nějakým způsobem se mi ovšem s každou šťastnou a včasnou cestou domů něco stalo. Nevěděl jsem, co za to může, ale přešlo to, když bylo pozdě. Osud mi mou lásku vrátit nechtěl a mě to bylo po každém probuzení víc a víc fuk. Smrt lidi mění. K horšímu. Prohloubí všechno špatné co v sobě máte, takže ačkoli jsem původně nebyl děvkař, láska ho ze mě paradoxně udělala. Láska, příležitost a síla zvyku. A nakonec to nebylo zas tak špatné.
Ačkoli jsem tehdy měl být mrtvý, nedokázal jsem nevyhledat svoji rodinu. Rodiče jsem nenašel, ale Stefana s Vanessou ano. Sestřička byla z vidiny nestárnoucí lamačky srdcí u vytržení…

"Snažil jsem se jí to nějak říct, ale nemyslím, že by na to přišla. Akorát z mého optimismu usoudila, že jsi mi byla ukradená." Jako když mě zfackovala poté, co jsem jí to mínil prozradit během objímání a rádoby útěchy.
"Chtěla bych se s ní vidět. Určitě by myslela, že jsem upírka nebo nějaká jiná příšera, když jsem se po smrti probudila. Celou dobu v to věřila," zasmála se. Výkyvy nálad. U ní zjevně jedním z prohloubených průšvihů. "Nejsem, že ne?"
"Nejsi příšera a nejsi ani upírka, ale je možný, že něco neobvyklého zvládneš. Některé z těch, co kvůli mně zemřely v sobě měly magii. Byla součástí jejich života, takže jsem ji získal. Občas se hodí, zvlášť tobě, když budeš muset přežívat inkognito," vysvětlil jsem.
"Super. Takže nejenže úmyslně kradeš holkám životy abys byl nesmrtelnej, takže ti může bejt bůhvíkolik, ale ještě si vybíráš takový, co ti k něčemu budou," ucedila znechuceně.
"Bůhvíkolik? Jsme narozený ve stejným století, zlato," zasmál jsem se. Akorát že já v začátcích a ona na konci. V době, do níž byla situovaná Vanessina svatba. Milovala ji.
Andy to nejspíš taky došlo. "Pedofilní nekrofil," opravila svou definici. Oba jsme se rozesmáli. "Co bude dál?" zajímala se opět klidná.
"Musíme zmizet. Odsud i z nejbližšího okolí. Pak budeš normálně žít."
"Nenávidím stěhování. Celý dětství jsem se stěhovala. Chci Míšu. Chci do školy. Chci mámu. Chci všechny svoje věci," stěžovala si dětinsky.
"Pak ses neměla zabíjet." Bylo to možná trochu drsný, ale ona taky na všechny tyhle nemyslela, když je opouštěla a nechala truchlit. Celý sál. Právě teď někdy Míša s mojí příležitostnou partou zapíjí její památku. Měl bych tam být taky. A byla by vážně legrace, kdyby se tam objevila i Andy. Patrně by mysleli, že jsou tak opilí, že mají halucinace. Snad by je to odnaučilo. "Pro ty věci si dojdi, ale nesmí to nikdo zjistit. Máma ti stejně do pokoje patrně nepoleze. Pak se stavíš za Míšou, bude tak opilá, že to stejně nebude vědět. Potom odjedeme. Musíme, Andy."
 


Komentáře

1 Kubi Kubi | Web | 10. dubna 2014 v 17:29 | Reagovat

Wow, tak takhle to je:) Zajímavé, že jsem to skoro trefila XD Jsem zvědavá, co bude dál:) Jiná kámoška xD Taky bych je měla začít označovat podle začátečních písmen xD

2 Adele • hers.blog.cz Adele • hers.blog.cz | Web | 10. dubna 2014 v 17:59 | Reagovat

Aha, takže je to docela jednoduchý.... a strašně složitý. :D Jo, není ze středověku... to je dobře. Počkat, takže on musela nasbírat nějakou životní energii těch dívek, co se kvůli němu zabili, aby pak mohl oživit Kasandru... ale už to nestihl. Její tělo se začalo rozkládat :O To je brutál. :D
Ale co nechápu je, jaktože přežila i Vanessa a jeho bratr?

3 Butty Butty | Web | 11. dubna 2014 v 14:32 | Reagovat

Děkují za povzbuzující komentář ohledně maturity :-) Člověka to tak nějako potěší když vidí, jak mu ,,cizí" lidi přejí to nejlepší..;-)

4 Kubi Kubi | Web | 11. dubna 2014 v 18:49 | Reagovat

Jojo, jsme flákačky xD Dokonce i nové věci máme:) xD Děkuji za pochvalu:) Kámoška nevím, jestli už četla zítra se zeptám:)

5 Zoey* Zoey* | Web | 11. dubna 2014 v 19:25 | Reagovat

Zajímavé, zajímavé ... strašně zamotané, pro mě zmatené a trošku chvilkama nepobírám :D ale jinak se mi to líbí :))

6 Zoey* Zoey* | Web | 12. dubna 2014 v 6:29 | Reagovat

Už jsem našla, kde je zakopanej pes toho, že nechápu :D já jsem nějak si nevšimla těch 2 dílů předtím :P takže až je přečtu, tak napíšu :D

7 Kubi Kubi | Web | 12. dubna 2014 v 7:26 | Reagovat

Je zajímavé ve škole usnout xD Kameňák 4 je super xD Děkujem:-*

8 Zoey* Zoey* | Web | 12. dubna 2014 v 7:42 | Reagovat

Yea, dočetla jsem nepřečtené kapitoly a už to chápu :D zajímavě jsi to zamotala :P

9 Zoey* Zoey* | Web | 12. dubna 2014 v 12:41 | Reagovat

Děkuji :*
taky neznám nic tohoto typu ;) jsi prostě originální :* a zatím chápu :P když už jsem to přečetla vše :D

10 katherine katherine | Web | 12. dubna 2014 v 14:24 | Reagovat

Ten příběh .. ty jo, to je něco neuvěřitelnýho. V životě by mě nenapadlo, že někdo dokáže vymyslet něco tak geniálního! Kde na ty nápady chodíš? Je to fakt napsaný hrozně dobře .. jak jsou do dialogů zakomponovaný ty vzpomínky .. fakt mě to baví!:) Jenom jsem byla ze začátku trochu zmatená, protože předchozí díly jsem nečetla .. :D
Jinak v noci fakt necvičím .. :D Jenom přes den .. :D:D

11 Andie Andie | Web | 14. dubna 2014 v 14:31 | Reagovat

jéé, to je skvěle vyřešené, těším se na odhalení, co všechno za magii Patrik a časem i A. ovládají :)
teď mě tak napadá, zmínila jsem někdy variantu, že by to nadpřirozeno mohlo souviset s čarodějnictvím? asi ne, co? ani si nejsem jistá, jestli mě to napadlo, ale vzhledem k mému pobláznění z TVD bych se ani nedivila :D
takže Kasandru oživit nestihl, pochopila jsem dobře? a Vanessu a Stefana zabil/oni se zabili a on jim dal život?

12 Lucy1616 Lucy1616 | Web | 15. dubna 2014 v 18:31 | Reagovat

Takže žádný upír :D Ale starší je. Je to hrozně zajímavé :) Jen pro ujasnění - on získává energii díky tomu, že někoho zabije?

13 s. s. | Web | 4. května 2014 v 23:24 | Reagovat

Má smysl ti komentovat každej díl? doufám, že jo :D a na tohle říkám: WUT? :D
Jdu na další díl, divný, co? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama