2x07

16. dubna 2014 v 21:44 | Andee Waiss |  Story of...
Fajn, děvčata, takže je to jasné - stávka za kapitolu. No, máte ji tu a jak jsem už zmiňovala některé z vás, bude to Andy a její obvyklé zamyšlení kombinované s rozhovorem který dost možná zas nikdo nebude chápat. Miluju své tradiční šifrované řeči... Jdu koukat na Hlas a během noci rozmotat ten přišernej závěr :-)
Loučení s Míšou bylo přesně tak těžké, jak jsem se obávala. Měla jsem to udělat už tehdy. To by to nepoznala a já bych vůči ní už žádný závazek neměla, mohla bych utéct do neexistence bez vědomí tohohle dluhu. Dlužila jsem jí to.
Nevypadala, jako by to brala jako loučení. Spíš šťastné shledání se všemi těmi mými obvyklými frázemi. Ona to nevzdá. Možná přece jen neměla vědět, že jsem. Že někde, nějak existuju a jsem v rámci možností šťastná. Vlastní výčitky bych nějak zahnala, utopila v apatii nebo vášni. Není tohle pro ni horší? Dala jsem jí tím najevo důvěru, nebo její opak? Dala jsem jí možnost mě potopit, ale ne zůstat v mém zvláštním životě, byť bych ji tam chtěla a potřebovala.
Možná to s dálkou bude snesitelnější.
Zatím je topím jen v alkoholu. S jediným, kdo mi zůstal po boku. Bál se o mě. A byl… nebyl jako on. Svůj slib, svou snahu o normální vztah nezazdil. To jen já to vzdala moc brzo. Už to znova neudělám.
Mé balení bylo snadné. Nemám nic, akorát těch pár nejdůležitějších věci, pro něž mi ještě tu první noc vlezl oknem do pokoje. Třeba ten mobil, na který Míša volala. Měla bych si změnit číslo.
Nicméně mě to donutilo pochopit, proč musím odjet.
Nový dům pochopitelně vybírala Vanessa, coby úplatu za stěhování, o něž nestála, byť úplně stejně jako všichni ostatní. Myslím, že bysme s ní jinak nevydrželi. Aspoň tedy můj vztah s ní se sebeméně nezměnil, každopádně ne k lepšímu. Možná bych si na tenhle luxus, do něhož jsem tak výhodně ožila, měla zvykat. Rozhodně to nebude těžké. Jednou jsem se divila, kde k němu mohla rodinka studentů přijít. Se stoletím času a až zázračně častými dědictvími to prý jde snadno. Snažila jsem se o tom z morálního hlediska moc nehloubat, nicméně by to stejně bylo pokrytecké, když z tohohle fondu čerpám taky, dokonce aniž bych sama něčím přispěla. Jsou chvíle, kdy se mu vážně divím, že se mnou ztrácí čas, když jsem mu vlastně spíš na obtíž. Jasně, postel. Nemilovat ho tolik, jako miluju, vážně bych si přišla jako zlatokopka. Smutné.
Sedím v prostorné černobílé kuchyni na podlaze, opřená o kuchyňskou linku a proti sobě mám postavené zrcadlo. S nenávistí si prohlížím své zkrácené vlasy. Mají pěknou barvu, ale ta délka… páni, jak dlouho trvalo, než mi dorostly téměř až k pasu? Teď končí sotva na lopatkách. Nasadím si i čočky. Zvolila jsem si nenápadný odstín, ačkoli jsem vždy toužila po nějakých neobvyklých. Zapamatovatelné oči upoutají na obličej. A ten změnit nemůžu. Přesto mě Míša nepoznala. Pravda, měla do střízlivosti asi tak daleko jako já do smrti, ale i tak.
Znovu se napiju.
"Seš v pohodě?" Vidím ho v odrazu zrcadla dřív, než na mě promluví. Bratřík se sektářsky tajemnou minulostí a typickou otázkou bratrů Kleinových. Jaká je její reálná verze? Třeba mi ji konečně řekne.
"Jak jen můžu být. Ale jsem živá," připomenu to jediné důležité. Pro Něj možná víc, než pro mě.
"Já tě varoval, vzpomínáš," připomněl. No jasně, ten opilej pokec na svatbě! "Je to poprvý, kdy tohle udělal," informuje mě, jako bych už takhle nebyla dost rozhozená.
"O co jsem… přišla?" zatoužím po doplnění informací. Respektive zjištění jeho reakce. On by mi ji neřekl.
"Zničilo ho to." Míša říkala totéž. Sakra. "Neviděl jsem ho tak… už hodně dlouho. Od té první," dodá, ale zarazí se. Zakázané téma?
Ta první. Že by ta, jíž jsem slibovala kruté zacházení za ty duševní průsery, které na něm napáchala? Hádám, že už se žádných projevů mé agrese nedočká. Moc pozdě. Byla by už mrtvá i kdyby se nezabila - a hádám, že tahle domněnka je pravdivá. Zároveň mi ale dojde něco dalšího. Opakuje se snad osud? Miloval ji a ona se zabila. Já taky. Zachránil mě snad pro napravení nějaké dřívější chyby, změnění zákonů univerza, velících nechat všechny jeho opravdové lásky ho nenávratně opustit?
Ne, to by se choval jinak. A vůbec, opravdové lásky? Nějaká namyšlená, Waissová, ne?!
"To víš, já jsem jedinečná," zašklebím se na něj Patrikovým úsměvem. V odrazu zrcadla vypadá vážně pěkně.
"Zkrácený vlasy ti sluší," poznamená téměř mimo téma.
"Přišla jsem i o víc," mávnu bez zájmu rukou, byť mě to štve. Nemusím se zpovídat z každé emoce.
"Co se mezi váma stalo?" Chci o tom vůbec mluvit? Nějakej drzej, že se ptá.
"Byl v nesprávnou chvíli na nesprávném místě a viděl v tom víc, než bylo. A taky mi nebylo ani tak úplně fuk že zabil toho Míšina kluka." Božínku, Tomáš. Co jsem na něm mohla vidět?! "No a já byla vždycky psychicky v hajzlu a on mi to rozhodně neusnadňoval."
"Říkal mi to o tý svatbě. Bylo to hnusný. A neměla bys to vědět, ale litoval toho. Aspoň teda dokud jsi byla mrtvá," zmírnil míru otevřenosti. To mi snad ani nemusel říkat. Jak s ním teď můžu sdílet jeden barák, když ví tohle?!
"No jo, tohle. Smutný, ale nedivím se mu. Jinak by mě nedostal. Byla jsem fakt… slušná," vyslovím poprvé způsobem urážky. Dávno tomu. "Nicméně provinilost nikdy nikomu neuškodila, natož tý jeho zpropadený povaze."
"Vlastně jsem od tebe čekal jinou reakci. Copak za to nejsi naštvaná?"
"Byla jsem pitomá. Místo abych skákala do stropu radostí, jak moc mě chce, ještě jsem se vztekala. Jako bych o těch jeho duševních průserech nevěděla už dřív. Čekala jsem snad kytku a omluvu?!" divím se nahlas sama sobě. "Andy, udělal jsem chybu a mrzí mě, že jsem ti ublížil. Prosím, vrať se ke mně…" paroduju jeho hlas se smíchem. Neuvěřitelný.
"Jako bych ho slyšel. Celou dobu," souhlasí.
"Jsem prostě dobrá i v parodování," připustím s nezvyklou skromností.
"To jsem nemyslel. Ale možná si s tebou teď bude rozumět víc. Myslím, že přesně tohle je pro jeho povahu to nejlepší, co mohl dostat," zhodnotí pochmurně.
"Jak to sakra myslíš?" divím se. Co to kecá za hlouposti?! Neodpoví a zmizí a já zůstanu sama se svým novým odrazem ve zrcadle a nepatřičně prázdnou skleničkou. Patrik nekecal, když mě varoval, že je divnej. Nicméně se teď tvářil, jako by něco věděl a neřekl. Si to sežer, já jsem spokojená!
NEBYLA JSI HALUCINACE, ŽE NE? V KAŽDÝM PŘÍPADĚ SE MĚ NEZBAVÍŠ A HLEDÁNÍM BYCH UPOUTALA JEŠTĚ VÍC POZORNOSTI. CHCI SE S TEBOU VIDĚT.
Já věděla, že nedá pokoj. Bohužel ale má pravdu. Po pohřbených by se nemělo vyhlašovat pátrání. Hodlá mě tedy vydírat pro změnu ona? No, to už tu dlouho nebylo.
 


Komentáře

1 Lucy1616 Lucy1616 | 16. dubna 2014 v 22:22 | Reagovat

Jo tak o tomhle brácha Patrika na svatbě mluvil. Si asi budu muset znovu přečíst ten svatební díl :D Tenhle rozhovor mi nepřipadá zas tak zmatený, jak píšeš :)

2 Zoey* Zoey* | Web | 17. dubna 2014 v 9:35 | Reagovat

Wow, tak jsem přečetla zase 3 díly najednou- báječný ;) poslední část v 5. dílu- jako kdyby prostě vypadla z odstínů :D báječný, báječný :* těším se na další díly :*

3 Kubi Kubi | Web | 17. dubna 2014 v 9:40 | Reagovat

Počkat... ty poslední věty.. to mluví s tou Kasandrou? xD Ach jo... já a moje "skvělé" chápání xD

4 Adele • hers.blog.cz Adele • hers.blog.cz | Web | 17. dubna 2014 v 20:15 | Reagovat

No jo, on jí na tý svatbě vlastně varoval! Teď už se mi všechno spojuje! :D jen jedno nechápu - jaktože Patrika nezavřeli za to, že zabil Tomáše? :o

Promiň, nějak jsem nestíhala a nedlabala jsem jen na tebe :D Díky za podporující komentář, ty sama určitě víš, jaký to je, podle toho, co se stalo s M... Narozky mám na lááásky čas (1.máje), to je romantika, co? :DD

5 Kubi Kubi | Web | 17. dubna 2014 v 20:48 | Reagovat

Moje bujná fantazie xD Aha, takže to byla SMS, už chápu:) To jsem myslela, tu SMS, jsem nepochopila noo xD

6 Andie Andie | Web | 18. dubna 2014 v 18:58 | Reagovat

od Míši je hrozně hezké, že má takový zájem Andy vídat a nevzdá to :)
s bráchou zajímavý rozhovor, ale nepochopila jsem nic, jak jsi v úvodu naznačovala, a to jsem v tom hledala všechno, co šlo, štveš mě :( :D

7 s. s. | Web | 5. května 2014 v 14:10 | Reagovat

Kde bereš inspiraci? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama