2x18

6. května 2014 v 21:41 | Andee Waiss |  Story of...
Ahojky, oficiálně se prohlašuji nevyfotitelnou. Fotky dopadly přesně tak jak předpovídaly tři hodiny spánku. Vrhnu se na to ve čtvrtek protože budu vyspalá xD Dnešní noc byl stejně horor, usnula jsem skoro až za rozednění, ráno jela do kina s K., bývalou spolužačkou momentálně chodící co vedlejší třídy, v kině si za nehorázný prachy četla své kapitoly v mobilu a hned po příjezdu usnula. Ale snaha byla ;-)
Kapitola je ona zmiňovaná relativně krátká Andy - jako obvykle ale krátká délka nebrání pořádnému průšvihu... myslím že uhodnete ;-)
"Už jsem si ani nepředstavoval, že to tak dopadne," přizná. Zavrtám se mu hlouběji do náruče. To neříkej.
"Nechtěj vědět, co jsem si většinu času představovala já," uchichtnu se. "Měla jsem u toho nůž."
"Ani nemusím hádat, cos uřízla nejdřív, že ne?" rozesměje se. Pro jednoznačnost tam sjedu dlaní. Prudký nádech a smích zamrzá na rtech.
"Dobře, že jsem to neudělala," uznám s mrknutím.
"Takže už mi věříš?" Nemůže se rozhodnout, jestli doufat nebo být uražený.
"Během tý čtvrthodiny od odchodu z baru do příjezdu před její dům byste to nestihli," vysvětlím důvod své jistoty. Zašklebí se.
"Obdivuju tvé detektivní schopnosti," prohlásí poněkud kousavě. Myslel snad, že se to obejde bez důkazů? Sám sebe přece musí znát.
"Vanessiny, ne mé," opravím ho. Tohle alibi bylo neprůstřelné. U první části důkazu jsem byla a druhá byla na pět minut trvající nahrávce po osmi minutách její nepřítomnosti. Bylo téměř nemožné, aby to byl podvod. Tak ti to nevyšlo, mrcho. Je můj a už to tak i zůstane.
"Já ji o to nežádal. Nevím, o co jí jde, ale povedlo se," pokrčí rameny.
"Proč jsi odjel, když jsem z toho auta vyskočila?" zajímá mě.
"Bylo by to jen horší a já nechci aby ses znova zabíjela, takže jsem okamžitě posílal někoho z rodiny. Jak to, že jsi vlastně v pořádku?" dojde mu.
"Měla jsem štěstí a dostala se k čarodějce," usměju se. Tuším, že vynecháním toho Damiana předejdu několika jeho vráskám. Neslušely by mu.
"Ty nás neléčí. Ani to nejde, i kdyby k nám neměly odpor," vysvětluje. Proč bych lhala zrovna o tomhle? Vždyť jsem ještě ráno ani pořádně nevěřila, že nějaké jsou!
"Jo, to říkala. Že je tohle ožívání temné a temnotu máme kolem sebe. Ale ode mě už ustupovala, prý proto, že jsem ten dnešní polomrtvý stav přežila i bez zásahů cizích životů. Moc jsem to nechápala, ale nejdůležitější je, že jsem v pohodě, protože vidět mě tak zmrzačenou, asi by to s tebou seklo. Jen pro představu tržná rána na hlavě, vykloubené rameno, vymknutý kotník a rozedřený všechny kolena a lokty. Něco říkala i o nějakém podezření na vnitřní krvácení, ale to jsem radši nevnímala," vyprávím roztřeseně. Páni, takhle to zní ještě hrůzostrašněji než jaká byla realita.
Nalepená na něj na vlastní kůži cítím jeho zděšeně zrychlený tep. Neměla bych nakonec utěšovat já jeho? "Řeklas že od tebe ustupovala temnota, protože jsi přežila takový zranění bez zásahu svých životů?!" vybere si z toho tu nejzbytečnější část, která ho ale jediná doopravdy zaujala. Bez zájmu kývnu. Rozzáří se jako vánoční stromeček. No fajn, tak nebudu mít tolik depek. To není důvod k takový radosti, já k nim stejně mám předpoklady od narození. "Fajn. Něco si chci ověřit. Tvůj názor na tu věc s Tomášem?"
Zamyslím se a už tohle je překvapující. Necítím okamžitý otrávený nezájem. Vlastně… mě to mrzí. "Neměl jsi to dělat. Chápu, proč, ale to tě neomlouvá. Kdyby mohlo cokoli bojovat s mírou všeho, co k tobě cítím, pravděpodobně bych tě za to nesnášela, ale nedokážu to. Takže mě to prostě jen trápí."
Netváří se uraženě, takže ho buď potěšilo to vyznání, nebo kladný výsledek mého zamyšlení. "No ty vole…" hlesne ohromeně. "Tvůj názor na Míšu?" pokračuje v tomhle nepochopitelném výslechu.
"Je prostě jen ublížená, takže dělá zoufalé věci. Mohla jsem si na za to sama, ona mi jen oplácela stejnou mincí abych si uvědomila, jak moc to může bolet. Nevěřím jí, ale to je stejně fuk, protože ji vídat nemůžu," vylíčím. Jednoduché. Jsme si kvit, což je spravedlivý konec našeho přátelství.
Jeho úsměv se ještě víc rozšiřuje. Řekne mi sakra, o co mu jde? "Tvé pocity ohledně zmrzlinového rána?"
"Dokud nepřišel Stefan, úžasný. Pak jsem se chovala jak děvka. Mrzí mě to," brouknu smířlivě. Nějak mi celá tahle konverzace přijde v nepořádku. Říkám neobvyklé věci a jeho těší. Tomáš by mi měl být ukradený, Míšu bych měla nenávidět a zmrzlinové ráno není žádná katastrofa, kdežto omluvy jsou ponižující a mě na ně chybí nezbytná pokora. Jenže takhle je to přirozenější.
"Já jsem…" začnu ve stejné chvíli, kdy on dokončí: "…zase sama sebou."
"Jak?" žasnu. Takže on to přece jen věděl?
"To přece říkala už ta čarodějka. Věděl jsem to, ale odmítal riskovat."
"Nebylo zas tak špatné žít tvůj život," usměju se.
"Já vím. Nicméně vítám svou nezkaženou lásku," políbí mě.
"Chceš zjistit, jak moc zkažená jsem?" navrhuju. Pochopitelně neodmítá.

Jsem to zas já. Tenhle fakt je čím dál nepopiratelnější. Cítím se volná. A musím o všem přemýšlet. Jako bych doteď byla v bublině a najednou ji někdo praskl. Ano, tohle budu já. Opět ponořená do myšlenek a metaforických nesmyslů…
Stalo se toho tolik že i teď občas lituju, že jsem mrtvá nezůstala. Protože to budu muset řešit. Žít v tomhle zmatku, který si říká můj život a čelit každodenním zvláštnostem. A že jich je. Jak je přede mnou mohl takovou dobu tajit? Vlastně se ani nedivím, že se ode mě chtěl držet dál, ačkoli jistě ne jen proto.
Míša. Proč jsem sakra dopustila celou tu situaci s Míšou? Copak jsem zapomněla na všechno, co bylo nezbytné podstoupit pro utajení toho, co jsem jí bezcitně vykecala? Jasně, jinak by mi nedala pokoj, ale jak se bude cítit mi bylo fuk. Jistě, myslela jsem jeho způsobem. Nejenže si v jedné chvíli myslela, že přišla o mě i Tomáše, ale pak jsem ji ještě chtěla opustit a nakonec jí přiznala to... tamto. Tolik šoků… stát se to mě, už bych určitě byla mrtvá. Jenže Míša vždycky byla ta lepší, nehledě na to, jak zlé to bylo. Ta věčně rozesmátá, jejíž optimismus byl nezničitelný. Dokud jsem ji nezničila já.
Tomáš. Měla bych se s ním rozloučit. Přece jen mě měl rád, doslova až za hrob. No tak, Andy, od kdy si libuješ v černém humoru? Sveďme to na následek setkání se smrtí. To už se pak o ní přece jen vtipkuje jinak. Měl mě rád… a já? Když si odmyslím to osudové poblouznění Patrikem, jak vlastně vypadá láska? Co já sakra můžu vědět, jestli jsem ho taky nemilovala. Jeho ztráta mě přiměla se zabít, když si to tak vezmu, ačkoli to prokazatelně bylo kvůli Patrikovi. Jinak by nezískal můj život, že. Mohla jsem tedy Tomáše milovat taky? Láska nejde definovat. Musí se prožít.
Nicméně bych si přála aby ano. Teď už by to stejně bylo jedno, ale pokud jsou v tomhle divném světě duchové a on by to zjistil, měl by radost. Třeba by ho to posunulo někam… dál, co já sakra vím. "Promiň… všechno to je kvůli mně…"
Jemu i Míše nesnesitelně moc dlužím. Oběma jsem zkazila životy. Z Tomáše je mrtvola a z Míši moje ublížená nepřítelkyně, která chce někoho zabít aby ho mohla oživit.
Myslím, že jsem přišla na způsob, jak vyřešit hned několik svých problémů zároveň.
A jak na ještě víc nových zadělat.
Protože to je patrně nějaká moje specialita.
 


Komentáře

1 Zoey* Zoey* | Web | 6. května 2014 v 21:53 | Reagovat

Já jsem bílá jak stěna a taky mám kruhy, ale na zamaskování byhc spotřebovala celou makeup, takže na to štvu a brejle to zakrejou :D (aspoň trochu) někdy klidně i v 9 :D ale hlavně 3 hodiny po jídle :D takže dneska jdu spát až dýl :D
Tak ve čtvrtek čekám fotečku :P jinak kapitolu přečtu zítra :)

2 Zoey* Zoey* | Web | 6. května 2014 v 22:11 | Reagovat

Bude ti to slušet :D když to slušelo i mě v den maturity z matiky, tak tobě to bdue na 1097968% slušet :P

3 s. s. | Web | 6. května 2014 v 22:33 | Reagovat

Možá že tě překvapíš můj komentář, že čtu poctivě v den vydání, buď v klidu, mě to překvapuje taky. Nicméně jsem ráda, taková pohádečka na dobrou noc :D Hezký, hezký. Jsem ráda, že Patrika potěšila jeho Andy, taková, kterou poznal, jen doufám, že mu tohle těšení se z ní, vydrží :) A zajímalo by mě, co Andy hodlá vyvést protože absolutně netušim :D Snad si ale nemyslí, že má Tomášův život a nějak mu ho bude chtít vrátit :O

4 Zoey* Zoey* | Web | 7. května 2014 v 7:52 | Reagovat

Je super, že Andy je zase Andy a má svoje myšlenky a názory :)) By mě zajímalo co vymyslí s T. a s M. :) miluju její schopnost dělat problémy :D

5 Kubi Kubi | Web | 7. května 2014 v 12:42 | Reagovat

Ach jo, doufám, že už ty fotky pak konečně vyjdou xD
Ju, Andy je zpátky xD Tak to jsem zvědavá, co udělá s tou M. xD
A pomáhá ti to se spánkem? xD Aha, tak když ti 4 jídla stačí, tak proč ne, že? xD Díky za ten program, už ho mám:) xD Těš se:) Já taky byla antitalent xD

6 Avy Avy | Web | 7. května 2014 v 13:21 | Reagovat

Tak to už se na čtvrtek moc těším! :)Jinak  sedmikrásky jsou jedlé, takže jsi jako malá dělala intuitivně něco pro své zdraví a ani o tom třeba nevíš :D Už se strašně moc těším, až uděláš recenze na ty celebritovské workouty! :) Moc mě to láká :)S těma zdravýma výživama jsi mě rozesmála :D To je škoda, že tě rodinka nesponzoruje v tomto. My naštěstí občas něco zdravého kupujem. A i já sama do zdravé výživy často chodím, objevovat něco nového zdravého :) Bohužel si právě kvůli cenám taky nemohu vždy koupit to co bych chtěla, ale beru aspoň třeba ovocné sirupy, sójové jogurty, rýžové jogurty, sójové párky..a to ještě ne vše naráz, ale pokaždé něco :D

7 Zoey* Zoey* | Web | 7. května 2014 v 17:05 | Reagovat

Já si nic domejšlet nechci :P chci se nechat překvapit O:)

8 M. M. | Web | 7. května 2014 v 19:33 | Reagovat

Konečně je Andy zase Andy :D I když myslím,že kdyby zustala Parikovou verzí Andy mohlo by to být ještě dost zábavné :D neříkám,že takhle nebude.Ty ses jim určitě o nějakou zábavu postarala :D :D
A ten konec.To si jako myslí,že ona může život Tomášovi jen tak vrátit?že už ten život od Patrika nepotřebuje nebo já nevím :D

9 Kubi Kubi | Web | 7. května 2014 v 20:21 | Reagovat

Jo, Rebecca je taky fájn xD Jo, ale na řvaní od Jill nikdo nemá xDD Taky mám radši víc kratších, než jedno dlouhé xD Já jsem strašně nechápavá a natvrdlá xD Jojo, otevřít už mi to jde i v mobilu:) Děkuji:-*

10 Andie Andie | Web | 15. května 2014 v 20:25 | Reagovat

čtu jak jen můžu, věř mi, hrozně mě štve, jaký mám skluz :( a už mi začíná i chybět blogování, ale to bych prostě nedávala .. :(
aháá on je stejně starý, to už jsem zapomněla :D chudák, jsi ho celou ZŠ přehlížela :D
na fotkách jsem většinou namalovaná samozřejmě :D a bohužel si připadám jako zrůda ale ani to nepřekoná mou lenost ráno to na sebe patlat a vzápětí to po škole kvůli cvičení odličovat :D navíc se mi od doby, co se nemaluju, zlepšila pleť a prodloužily řasy :)
roztomilá neznamená dětinská, divný je být na podpatcích vyšší, než přítel (i na malých, bohužel :D), takže závidím já :D a starší bys vypadat nechtěla, teda podle toho o kolik, kdy třeba o dva roky tak je to ok, ale mě dřív tipovali víc i třeba o pět, a to bylo peklo
jee už jen tato kapitola a bude pohled Ness :)
na autoškole nic zajímavého, zatím jen teorie, a jízd se děsím jako vampír (musela jsem tam to slovo nechat, je vidět, jak jsem zdeformovaná ájinou, mělo tam být upír :D)česneku :D
---
super, věděla jsem, že se z Patrikova myšlení Andy nějak vymaní :) a jsem zvědavá, co kuje, a napadlo mě, že kdyby Tomáše milovala a on jí, mohla mu dát život .. doufám, že to neudělá, protože to by pak byl boj těch čtyř proti sobě :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama